◄
6 listopada 2012 roku w naszym muzeum odbył się wernisaż wystawy „Ze Lwowa do Chamonix” przygotowanej z okazji stulecia urodzin słynnego polskiego narciarza Tadeusza Wowkonowicza.
Po uroczystym otwarciu wystawy pt. „Ze Lwowa do Chamonix” 6 listopada 2012 r. w naszym Muzeum Narciarstwa odbyło się III Sympozjum Naukowe pt. „Turystyka i sporty zimowe w polskiej tradycji”. Teoretycznie sympozjom rozpoczęło się już o 13:20
Muzeum Narciarstwa w Cieklinie im Stanisława Barabasza powiększyło swoje zbiory starych zdjęć, dokumentów i książek. Doktor Leon Rak i Pan Zbigniew Sokalski dokonali niesamowitego odkrycia kolekcji Tadeusza Wowkonowicza, którą skatalogowali.
9-10 września w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie im. Stanisława Barabasza odbyło się II Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe. Sympozjum zorganizowane zostało przez Sekcję Historii Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej, Urząd Gminy Dębowiec
W dniu 25 września 2008 r. w powstałym na wiosnę bieżącego roku Muzeum Narciarstwa w Cieklinie odbyło się I Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe nt. „Narciarstwo w Polsce i na Świecie 1888-2008.”
Dzięki zaangażowaniu władz gminy Dębowiec, kolekcjonerów, mieszkańców i miłośników Cieklina powstało Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza miejsce, gdzie powstały pierwsze narty w Polsce. Muzeum mieści się w Wiejskim Domu Kultury w Cieklinie.
Relacja z wernisażu wystawy „HUMA FABRICI” Dawida Dyląga W piątkowy wieczór 14 marca 2025 roku Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie otworzyło swoje drzwi dla miłośników sztuki, prezentując wyjątkową wystawę prac Dawida Dyląga pod tytułem „HUMA FABRICI”.
Jak nie Wiedeń to Gorlice! Wystawa Marca Chagalla w Dworze Karwacjanów „Gdy Chagall maluje, nigdy nie wiadomo, czy robi to we śnie, czy na jawie. Gdzieś w swojej głowie musi mieć anioła” Pablo Picasso
Pablo Picasso
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.